menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
1.Znajdź w encyklopedii lub w innych źródłach pojęcia "kultura masowa". Wypisz jej cechy i podaj przykłady.   
2. Społeczeństwa Europy się starzeją. Także Polsce grozi to zjawisko. napisz, jakie mogą być skutki społeczne spowodowane niżem demograficznym .
3. Wyjaśnij pojęcia:
Powinowactwo -
Pokrewieństwo -
Przysposobienie -
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
1. Kultura masowa to ogół jednolitych form masowego uczestnictwa kulturalnego, jednolitych wytworów kultury, użytkowanych współcześnie przez wielkie, zróżnicowane masy odbiorców; w węższym znaczeniu określenie odnoszące się zwłaszcza do treści przekazywanych i odbieranych przez środki masowego przekazu.

2. Skutkiem niżu demokratycznego będzie to, że po przekroczeniu pewnej liczby zabraknie ludzi do pracy, przez co wiele przedsiębiorstw będzie podupadać oraz będzie niższe świadczenie emerytalne. Kolejnym będzie to, że więcej ludzi będzie umierać mniej będzie się rodzić, po przekroczeniu granicy może wystąpić taka możliwość, że wyginą ludzie danej narodowości.

3. Powinowactwo - jest to stosunek prawnorodzinny łączący jednego małżonka z krewnymi drugiego.
    
    Pokrewieństwo - więź prawnorodzinna zachodząca pomiędzy ludźmi na skutek pochodzenia od siebie lub posiadania wspólnego przodka.

    Przysposobienie - polega na dobrowolnym, uregulowanym prawem, uznaniu dziecka biologicznie obcego za własne. Jest to, innymi słowy, adopcja. Może jej podlegać tylko osoba małoletnia, czyli ta, która nie ukończyła 18 roku życia, i tylko dla jej dobra.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...