menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Proszę o pomoc ;)
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Dramatem o władzy i chęć jej zdobycia jest również „Makbet” Williama Szekspira. To utwór o żądzy tak silnej, że niszczy szlachetny charakter i prowadzi człowieka do zbrodni. Makbet to szkocki szlachcic, człowiek uczciwy, dzielny i wierny królowi. Jest delikatnym i wrażliwym rycerzem. Wróżba czarownic przepowiadająca zabójstwo króla wyzwala w nim ukryte ambicje, żądzą zaszczytów i sławy. Także jego żona Lady Makbet podsyca w nim zbrodnicze myśli. Musi zdecydować co jest dla niego ważniejsze- korona Szkocji czy honor i szacunek do samego siebie. W końcu bohater, choć świadom ogromu planowanej zbrodni, decyduje się na morderstwo króla Dunkana. Zabójstwo to pociąga za sobą kolejne zbrodnie co powoduje, że Makbet nie może się wyrwać z zaklętego kręgu występków. Pojawiają się chorobliwe obsesje, lęk przed stratą władzy. Jednocześnie urok rządzenia tłumi w nim rozterki, hartuje charakter, czyni bohatera twardym i nieustępliwym. Staje się on okrutnym władcą, wprowadza rządy tyrana, który nie cofnie się przed niczym. Władza oparta na zbrodni staje się wielką namiętnością. Żądza władzy zmienia uczciwych przedtem ludzi- Makbet i Lady Makbet z wrażliwych i delikatnych osobowości w potworów. Stają się oni niejako niewolnikami pożądania, które niszczy ich i doprowadza do klęski osobistej.
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...