menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Kim był Tejrezjasz i jaki miał wpływ na losy Odysa?
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

3 odpowiedzi

more_vert
Tejrezjasz (Tyrezjasz,Terezjasz) – w mitologii greckiej wróżbita. Zobaczył dwa splecione węże w czasie godów. Uderzył je kijem i został przemieniony w kobietę. Został przez bogów ukarany ślepotą za (różne wersje):

    * Zdradzenie ludziom boskich tajemnic.
    * Zaskoczenie Ateny nago w kąpieli - oślepienie przez boginię
    * Sprzeciwienie się zdaniu Hery – Hera i Zeus spierali się o to, kto jest bardziej skłonny ulegać pokusom miłości: mężczyzna czy kobieta. Wezwali na sędziego Tejrezjasza, ponieważ przez część swego życia był kobietą. Terezjasz był tego samego zdania co Zeus, odparł więc: "kobieta". Hera sprawiła, że oślepł. Zeus z kolei uczynił go nieśmiertelnym i przyznał mu dar przewidywania przyszłości.

Podczas wojny siedmiu przeciw Tebom zdradził Tebańczykom, iż warunkiem ich zwycięstwa jest śmierć syna Kreona, Megareusa. Potrafił również wytłumaczyć powód klęsk nękających Teby pod rządami Edypa. Potrafił przepowiadać przyszłość, rozumieć przeszłość oraz rozumiał język ptaków. Nie potrafił jednak, z racji swojej ślepoty, wróżyć z lotu ptaków - co miało często miejsce w Grecji.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
Ale jaki miał wpływ na losy Odysa?
more_vert
Tyrezjasz był to wróżbita, doradca królewski. Pod wpływem zaklęca zmienił się z kobiety w mężczyzne. Mia dar przepowiadania przyszłości
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
Eh znów piszemy na szybciora, bez sensu, składu. To raczej zmienił się w kobietę, nie w mężczyznę... Ja już nie chcę wiedzieć co neosom odbija aby mieć co się chce... Oczywiście taka była kolejność.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
more_vert
najpierw sobie poczytaj później komentuj. Twoja odpowiedz na pytanie Kim był Tejrezjasz i jaki miał wpływ na losy Odysa? to ,,Eh znów piszemy na szybciora, bez sensu, składu. To raczej zmienił się w kobietę, nie w mężczyznę... Ja już nie chcę wiedzieć co neosom odbija aby mieć co się chce... Oczywiście taka była kolejność." I kto tu bez sensu pisze? A i daruj sobie odpowiedzi .
more_vert
Jeśli istnieją osobniki głupie to dla nich już sama konstrukcja łyżki wydaje się bez sensu jak w twym powszechnym przykładzie x]

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...