menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Uwzgledniajac weglowodany,białka
thumb_up_off_alt 4 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
Czy przyda ci się ta skromna pomoc prawie dietetyka z prawie robiącym wielką różnice? :P

2 odpowiedzi

more_vert
Ah trafiłem: Nie wiem czy o to chodzi, ale spróbujmy Zacznijmy od dobrego śniadania :P
(Jeśli chodzi o młodzież męską 16-20 to zapotrzebowanie jest 545g węglowodanów, daje to 60% zapotrzebowania, czyli w przeliczniku 2180 kcal ale pójdziemy niestandardowo xD )
Podam wszystkie wartości zbiorcze, porcje zlicza się zbiorczo:

(Podawane średnio na 100gram co to niektórych posiłków)

bułka z szynką i serem popita szklanką soku (453,2 kcal, około 9,2 grama białka)

Drugie śniadanie:

Drożdżówka, sok, owoc cytrusowy.(409 kcal, 8,8 białka)

Obiad:

Nieśmiertelna zupa jarzynowa, ziemniaki i pierś z kurczaka, oraz surówka. (305 kcal,  24,4g białka)

Podwieczorek:

kromki chleba z dżemem wiśniowym, sok z czarnej porzeczki(455 kcal, 6,4g białka)

Kolacja:

Chleb z wędliną i znów serem, herbata z cukrem, sałatka jarzynowa, z por czy kto tam co lubi. (Uwzględniając masło w kanapkach etc  569 kcal, około 13,2g białka.)


Wartość energetyczna z całego dnia: 1886,2 kcal (czyli wręcz optymalna ilość, zależnie od człowieka jest inne zapotrzebowanie. Jeden by musiał zjeść więcej co tutaj wymieniono, drugi mniej :P Nie liczyłem dodatków w sensie repet, to zawsze jest, np przy obiedzie. Dlatego też wartość ta zmieniać się zawsze będzie. )
Ilość białek w gramach:  62g (Nie sposób mi ocenić ilości co do budulcowych składników. W każdym razie 6,2 g zostanie spalona w postaci związków energetycznych)


Nie wiem skąd niektórym biorą się bajeczne wręcz wartości w internecie, nie mogę się nazwać dietetykiem, ale jestem na pewnej i chyba dobrej drodze :P
 Jeśli masz jakieś ale pisz :P Chyba lepszej odpowiedzi nie znajdziesz, chyba, że użyjesz internetu i poszukasz od dietetyków jadłospisów :P
(Chodź czasami i jakiś naukowiec podpisze się pod czymś co jest totalnym zaprzeczeniem tego co uczą...)
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
more_vert
Prawidłowa dieta jest ważna w każdym wieku, jednak w wieku szkolny jest szczególnie istotna. Dzieci w wieku 13 - 15 lat uczęszczają do gimnazjum, więc ich racjonalne odżywianie jest ważne ze względu na umożliwienie im prawidłowego rozwoju umysłowego i fizycznego. W tym okresie chłopcy są zazwyczaj bardziej aktywni fizycznie niż dziewczęta, więc ich zapotrzebowanie na energię oraz odpowiednie składniki jest większa. Jednak zarówno chłopcom i dziewczynkom należy podawać więcej produktów zawierających pełnowartościowe białko, a także składniki mineralne i witaminy. W tym celu powinni spożywać ryby, mięso i sery. Często nie bierze się pod uwagą czasu spożywania posiłków. Dzieci spędzają wiele godzin w szkole gdzie nie powinni być pozbawieni pożywnego drugiego śniadania, gdyż jest to im niezbędne do właściwego rozwoju a także do możliwości skoncentrowania się na lekcjach i przyswajania sobie nowych informacji. Brak odpowiedniej diety może prowadzić do zmęczenia, zniechęcenia do nauki a w rezultacie do pogorszenia wyników w nauce.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 4 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...