menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Znaczenie lasu dla ludzi
thumb_up_off_alt 5 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

2 odpowiedzi

more_vert
Na pewno podstawowe jest to, że rośliny rosnące w lesie pobierają dwutlenek węgla do procesu fotosyntezy i produkują tlen. Po za tym las daje schronienie zwierzętom. Można jeszcze dodać to, że drzewo pochodzące z lasu (po wycince już drewno) wykorzystywane jest w przemyśle, np. wytwarza się meble lub jest opałem.
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
Chciałem pominąć to co Rega napisałem bo myślałem, że będzie za mało, ale skoro zabrała mi główny wątek dopiszę tylko drobne szczegóły :P

Między lasem, a organizmami w nich żyjącymi są dosyć ważne zależności. Mam na myśli łańcuch pokarmowy. Więc najprostszy łańcuch:
Trawa leśna, została zjedzona przez zająca. Z kolei ten został zjedzony przez większe zwierzę, przyjmijmy lisa. Brak tutaj koła. Jednak jeśli lis w końcu umrze stanie się padliną, a istnieją przecież zwierzęta padlinożerne. Tak czy tak jego resztki lub całe ciało zostaną zjedzone przez pasożyty i mikroorganizmy w glebie etc. Z kolei ciało stało się nawozem dla lasu: I tak oto wyrosła trawka, mamy koło :P Przytoczę zdanie, które kiedyś usłyszałem: "W lesie nic się nie marnuje" .
Jeśli jednak interesuje nas bliższe znaczenie dla ludzi, zależność to dawało nam nie raz możliwość polowania i spożywania owoców, oraz warzyw. Choć bardziej to owoców, bo warzywa to raczej znikome.
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...