menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Wybierz jedną z zaproponowanych sentencji i rozwiń zawartą w niej myśl . W swojej pracy zawrzyj odpowiedzi na pytania , czy wiara pomaga w życiu.

,,Nie daj się zwyciężyć  złu , ale zło dobrem zwyciężaj''

,,Kto nie ma siły , aby byc uczciwym , nie ma  jej też m aby uwierzyć w uczciwość innych ''

,,Pan Bóg może zrobić wszystko , może zbawić świat , ale nie może zrobić tego bez nas ''

,,Jedno wiem , i innych objawień , Nie potrzeba oczom , i uszom - Uczyniwszy na wieki wybór , W każdej chwili wybierać muszę ''

Teraz trzeba wybrać jedną myśl i ją rozszeżyć na minimum stronę ...
thumb_up_off_alt 5 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

2 odpowiedzi

more_vert
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj".
Powyższe słowa mają za zadanie przekonać nas, byśmy starali się zapanować nad złem życia codziennego. Nie chodzi jednak o to, aby powstrzymywać się przed uleganiem mu i aby panować nad swymi złymi pragnieniami, pożądaniami. Święty Paweł z Tarsu radzi nam dużo prostszy oraz znacznie bardziej skuteczny sposób, mianowicie zwalczanie zła dobrymi uczynkami. Nie muszą to być wcale bardzo poważne czyny, zdaniem Apostoła Narodów wystarczy choćby drobna pomoc komuś i to jest już dobry uczynek, który posiada zdolność eliminacji wszelkiego zła na Świecie.
Kiedy człowiek ulega złu dość często, w końcu przestaje je zauważać. Myśli, że jest ono elementem jego życia, nieodłącznym towarzyszem w prawie każdej sytuacji. Coraz częściej je popełnia, toteż nie jest w stanie go zwalczyć. Gdy taka osoba wreszcie postara się czynić dobro, również przyjmuje je jako normę i uważa za bardzo ważne w swoim życiu. Taki człowiek zauważa dostrzegać głębszy sens swojego istnienia, gdyż widzi wtedy, że jest komuś potrzebny.
Wiele osób, które zostaną skrzywdzone przez
kogoś, próbuje się zemścić na tym kimś. Nie powinny tego robić, ponieważ jest to tylko przejaw zła. Wnosi zaledwie chwilową ulgę, która szybko
minie. Nie da się przecież cofnąć czasu, by nigdy nie stało się to przykre wydarzenie. Takie osoby powinny przebaczyć prześladowcy. Żaden inny uczynek nie pomoże tak jak ten, gdyż dobro zawsze zwycięża zło, wcześniej czy później. Zawsze też to dobro przynosi człowiekowi korzyść, nigdy zło.
W czynieniu dobra bardzo pomocna jest wiara. Wiara w Boga i Chrystusa, który na progu śmierci przebaczył swym prześladowcom. Wiara, która pomaga zrozumieć zło i uczy jak z nim walczyć. Wiara, że z pomocą Bożą możliwe jest ostateczne przezwyciężenie go z własnego życia. Wiara, że coraz więcej osób zacznie dostrzegać błędy swojego losu i postara się je wyeliminować poprzez czynienie dobra.
____________________
Jeśli Ci pomogłem daj "+".
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 3 nie lubi
more_vert
,,Pan Bóg może zrobić wszystko , może zbawić świat , ale nie może zrobić tego bez nas ''-moim zdaniem w tej sentencji chodzi o to ,że nie można czegoś osiągnąć bez zainteresowania i zaangażowania drugiej strony(osoby ,dla której to robimy).Pan Bóg nie mógłby nas zbawić ,gdybyśmy my sami tego nie chcieli.Wówczas owe "zbawienie" nie miałoby sensu.Robienie czegoś na przymus drugiej osobie nie jest dobrym rozwiązaniem.Czasami jednak może przynieść pozytywne skutki w przyszłości.Chodzi w tym o to ,że mimo ,iż naszą wiarą jest chrześcijaństwo i mimo tego ,że uczymy się tej religii ,to może nie wystarczyć ,abyśmy spotkali się z Bogiem w wiecznym raju.Musimy się modlić,uczęszczać na msze święte ,a także i przede wszystkim wierzyć w niego.Musimy udowodnić ,że jesteśmy warci wstąpienia do królestwa Bożego i jego łaski.W innym wypadku możemy okazać się niegodni tych wszystkich dóbr ,które Pan nam ofiarował i zamierza ofiarować.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt 2 nie lubi
3 odpowiedzi
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt 2 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 2 nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...