Porównanie Warszawy i Paryża na podstawie fragmentu z pobytu Wokulskiego w Paryżu.

0 głosów
25,214 wizyt
Porównanie Warszawy i Paryża na podstawie fragmentu z pobytu Wokulskiego w Paryżu.
zadanie dodane 9 maja 2011 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]1 odpowiedź

0 głosów
Paryż w opinii Wokulskiego jest prawdziwym miastem pozytywistycznym. Dzięki współpracy rzeszy ludzi, miasto pnie się ku górze. Jest ono miejscem gdzie przetrwają najsilniejsi, zostaje ono porównane do gigantycznego organizmu, który dzięki idealnej współpracy może wciąż się rozwijać. Stanisław jest urzeczony stolicą Francji, szokuje go liczba przybytków kultury i nauki. Uznaje  miasto za wzór, którym należy się kierować.
Warszawa zostaje ukazana jako miasto chylące się ku upadkowi, ludzie w nim żyjący dbają tylko o czubek własnego nosa. Paru idealistów nie jest w stanie zmienić zaistniałej sytuacji. Widoczne są podziały społeczne, niektóre grupy tworzą niedostępne kasty, które są zamknięte dla ludzi z zewnątrz. Prus pokazuję Warszawie, jako miejsce pełne dekadencji, gdzie ludzie są zawistni, a jednostki wybitne są tłamszone i próbuje się je zrównać do poziomu przeciętnych obywateli. Są oni pozbawieni marzeń, liczy się dla nich tylko i wyłącznie pieniądz.
odpowiedź 10 maja 2011 przez użytkownika Istari (56,800)

Podobne zadania

0 głosów
1 odpowiedź
+1 głos
1 odpowiedź
2,162 wizyt zadanie dodane 10 lutego 2011 w Język polski przez użytkownika Fruzia (10) [Szkoła podstawowa]
+1 głos
1 odpowiedź
4,606 wizyt zadanie dodane 11 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]
0 głosów
1 odpowiedź
4,068 wizyt zadanie dodane 6 czerwca 2011 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]

 


14,033 zadań

13,247 odpowiedzi

1,529 komentarzy

83,203 użytkowników

Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!