menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Jak rozumiesz fragment wiersza ''Każdy z nas jest Odysem co wraca do swej  Itaki"
Najlepiej wypracowanie HELP!!!!!! na jutro!!!!
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Po wojnie w Troi, Odys wracał do domu, do rodzinnej Itaki. Nie był to jednak łatwy powrót, ponieważ miał na swojej drodze wiele niebezpiecznych przygód.
Odys sterował swoim statkiem. Kierował się głównie gwiazdozbiorami Plejady, Wolarzy, Oriona czy Niedźwiedzicy. Tak nakazała mu Kalipso. Gdy minęło siedemnaście dni, płynął żłobiąc fale, zaś osiemnastego dnia ujrzał góry w ziemi Feaków. W oddali Odysa zauważył pan, co ziemią wstrząsa. Ujrzawszy go, zdenerwował się. Wziął swój trójząb i zmącił morze. Przyszła noc. Odyseusz przeraził się tym, co go spotkało. Żalił się nad sobą. Mówiąc tak, wielka fala uderzyła z góry wprost na jego łódź i przewróciła ją. Długo nie mógł wydostać się spod wody. W końcu udało mu się i usiadł na środku swojej połamanej łodzi. Płynął tam, gdzie poniosą go fale. Spostrzegła go Ino, córka Kadmosa. Była śmiertelnikiem i mówiła ludzkim głosem, teraz mieszkała w głębi morza, gdzie doznaje czci boskiej. Zaczęła ubolewać nad ciężkim losem, który go spotkał.Po chwili dała mu chustę, która wyglądała jak chusta na głowę. Kiedy będzie chciał płynąć, musi rozłożyć ją pod piersiami i wtedy nie ucierpi. Gdy dotrze na suchy ląd ma rzucić chustę w najciemniejszą strefę morza. Ino zniknęła. Odys wołał za nią, ale to nic nie dało. Płynął na tratwie, dopóki się nie rozwaliła. Rozłożył chustę i płynął do brzegu. Płynął przez dwa dni i dwie noce. Ujrzawszy w oddali ziemię, chciał jak najprędzej dotknąć suchego lądu.
Nie mogę powiedzieć, że dopłynął do brzegu. Być może Posejdon miał w zanadrzu coś, co mogłoby zabić Odyseusza. Miejmy tylko nadzieję na to, że inni bogowie greccy mieli go w swojej boskiej opiece.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...