Kto w sporze o idealistów ma rację, Ochocki czy Szuman ? wykorzystaj znajomość ostatniego rozdziału 'Lalki'

0 głosów
2,187 wizyt
Muszę napisać wypracować na temat : Kto w sporze o idealistów ma rację, Ochocki czy Szuman ? wykorzystaj znajomość ostatniego rozdziału 'Lalki'
zadanie dodane 13 kwietnia 2011 w Język polski przez użytkownika licealistkaaa (100) [Szkoła podstawowa]1 odpowiedź

0 głosów
Julian Ochocki - najmłodszy idalista
Tak jak dla Rzeckiego i Wokulskiego nie było miejsca w ówczesnym społeczeństwie, tak i nie znalazło się ono dla najmłodszego reprezentanta niepoprawnych marzycieli, Juliana Ochockiego. Urodził się w rodzinie spkrewnionej z arystokratycznymi rodami, wprawdie zbiedniałej, ale utrzymujące przyzwoity poziom życia. W porę dostrzeżono jego zdolności i umożliwiono zdobycie dyplomu dwu wyższych uczelni (wydziału przyrodniczego na uniwersytecie i mechanicznego na politechnice). Wychowany w pozytywistyvznym kulcie nauki, Ochocki wierzy w nieograniczone możliwości ludzkiego rozumu. Wrażliwy, zdolny i wykształcony marzy o zbuodwaniu latającej machiny. Marzenie to nie było fantastyczną mżonką, ale niedorzecznością była wiara wynalazcy o nadzwyczajnych możliwościach techniki w sferze pzrekształceń ustrojowych - młody człowiek wierzy, że cudowne odkrycie uszczęśliwi ludzkość.

Przedstawiciele innych środowisk: Żydzi (Henryk Szlangbaum, doktor Szuman, który na skutek młodzieńczej miłości zrezygnował z praktyki i zjął się badaniem ludzkich włosów), studenci (Patkiewicz i Maleski), subiekci (Mraczewski, Lisiecki, Zięba), socjaliści (mizerny Klejn) oraz nieliczni reprezentanci inteligencji miejskiej (sprytny adwokat prowadzący sprawy Wokulskiego, pani Misiewiczowa - matka Heleny Stawskiej zarabiającej na życie lekcjami muzyki, żyjąca z pośrednictwa eks-nauczycielka p. Meliton
odpowiedź 29 kwietnia 2011 przez użytkownika ak23 (505,900)

Podobne zadania

0 głosów
1 odpowiedź
5,546 wizyt zadanie dodane 24 lutego 2011 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]
–1 głos
1 odpowiedź
4,654 wizyt zadanie dodane 17 marca 2011 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]
0 głosów
1 odpowiedź
1,152 wizyt zadanie dodane 21 marca 2011 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]
0 głosów
1 odpowiedź
1,588 wizyt zadanie dodane 5 października 2011 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]
+1 głos
1 odpowiedź
4,604 wizyt zadanie dodane 11 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła podstawowa]

 


14,033 zadań

13,247 odpowiedzi

1,529 komentarzy

72,147 użytkowników

Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!