menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
1) Wymień nazwy planet Układu Słonecznego , zaczynając od planety położonej najbliżej Słońca

2) Korzystając z dostępnych źródeł informacji , podaj 3 podobieństwa i 3 różnice między Ziemia a Marsem

3) Określ na przykładzie Słońca i Ziemi różnice między gwiazdą a planetą
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
more_vert
to jest na pewno dobrze zrobione xd ?

1 odpowiedź

more_vert
 
verified
Najlepsza
1. merkury, wenus, ziemia, mars, jowisz, saturn, uran, neptun

2. Mars i Ziemia mają wiele wspólnych cech pomimo tak znacznej różnicy wielkości. Do cech tych należą: złożona atmosfera, pory roku i w przeszłości obecność wody na powierzchni Marsa. Występowanie pór roku na Marsie można zaobserwować nawet z Ziemi, gdyż jest widoczny przyrost czap lodowych na biegunach oraz ich zmniejszanie się. Zmiany pór roku powodują na planecie silne burze pyłowe, które przyczyniają się do czasowych zmian koloru powierzchni Marsa (tj. ciemnienie i jaśnienie powierzchni). Uczeni sądzą, że powierzchnia półkuli południowej jest starsza od półkuli północnej, gdyż to właśnie na południu występuje więcej kraterów powstałych w wyniku uderzeń meteorytów. Półkula południowa ma również większą średnią wysokość. Znajdują się tu też normalne kratery pochodzenia wulkanicznego. To właśnie tutaj jest największa góra w całym Układzie Słonecznym. Jest to krater wulkaniczny nazwany „górą Olimp” lub Olympus Mons. Ma on wysokość prawie 27 km i 630 km średnicy. Na Marsie występują również wyschnięte kanały, które mogą świadczyć o istnieniu w przeszłości na powierzchni planety wody. W związku z tą hipotezą naukowcy sądzą, że na Marsie w przeszłości mogło istnieć drobne organiczne życie. Sądzą tak gdyż, gdy tworzyły się planety to na Marsie panowały podobne warunki jak na Ziemi. Na Ziemi pierwsze życie pojawiło się już ok. 500 mln lat po okresie bombardowania przez meteoryty. Tak samo mogło być również na Marsie, jednak późniejsza kolej zdarzeń mogła doprowadzić do wyginięcia tego właśnie życia. Obecnie trwają nad tym badania, poszukuje się w skałach pochodzących z marsa szczątków tego domniemanego życia.

 http://ofu.pl/xxgi02cj

3. Gwiazda jest to ciało niebieskie świecące własnym światłem. Słońce jest gwiazdą. Ziemia jest planetą. Planeta to ciało niebieskie które nie świeci własnym światłem lecz odbija światło od gwiazdy. Satelita jest to ciało niebieskie krążące wokół planety. Satelitą naturalnym Ziemi jest Księżyc. Układ Słoneczny jest to 8 planet krążących wokół Słońca. Ziemia jest trzecią w kolejności od Słońca planetą Układu Słonecznego. Ziemia krąży dookoła Słońca, obraca się również wokół własnej osi. Ruch wirowy odbywa się z zachodu na wschód. Wszystkie miejsca na kuli ziemskiej z wyjątkiem biegunów zakreślają w ciągu doby okręgi równe obwodom równoleżników na których się znajdują

 http://ofu.pl/xxikerok
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...