menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
W 5 punktach
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Antygona to dramat napisany przez Sofoklesa. Opowiada on o tragedii tytułowej bohaterki (Antygony) oraz jej rodziny. Wujem czwórki rodzeństwa, a więc Polinejkesa, Eteoklesa, Ismeny i Antygony, jest król Teb Kreon. Konflikt między postaciami polega na tym, że Kreon nie zgadza się na pochówek Polinejkesa, który zginął wraz z Eteoklesem w bratobójczej bitwie, ponieważ uważa go za zdrajcę. Antygona kilkakrotnie próbuje dokonać pochówku, lecz zostaje schwytana i skazana na śmierć. W swojej pracy postaram się udowodnić, że ?Antygona? jest utworem, który podejmuje problemy ponadczasowe. Pierwszym moim argumentem jest to, że w dzisiejszych czasach wiele osób ma dylemat w sprawie religijności. Prawdopodobnie każdy z nas zastanawiał się nad tym, co jest ważniejsze: prawa boskie czy prawa ludzkie. Otóż Kreon był władcą despotycznym i nieugiętym, ponieważ nie chciał się zgodzić na uroczysty pochówek brata Antygony jaki z kolei otrzymał Eteoklesa. Siostra mężczyzn postanowiła stanąć w obronie praw boskich i pogrzebać brata, gdyż uważała, że każdy zasługuje na uroczyste ostatnie pożegnanie, ponieważ jest ono źródłem spokoju dla duszy zmarłego w zaświatach. Drugim potwierdzeniem moje tezy jest miłość, która zawsze była główna bohaterką utworów. Bez żadnego zastanowienia mogę stwierdzić, że miłość jest tematem ponadczasowym. Zazwyczaj jest ukazywana jako uczucie piękne, ale czasami jako źródło bólu i cierpienia. W ?Antygonie? mamy ukazaną miłość braterską. Tytułowa bohaterka bardzo kochała swoich braci i chciała, aby każdy z nich miał piękny pochówek. To właśnie miłość skłoniła Antygonę do heroicznych czynów jakich dokonała. Uważam, że utwór Sofoklesa jest dramatem, który jak najbardziej podejmuje problemy ponadczasowe. Postacie :Antygony? są postawione przed trudnymi sytuacjami i zmuszone do podejmowania bardzo ciężkich decyzji. W dzisiejszych czasach ludzie również muszą je rozwiązywać. Autorzy w swoich tekstach często podejmują problematykę miłosną, czego również dokonał Sofokles.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...