menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Jaką rolę w życiu pełni ( odgrywa ) przyjażń? Na podstawie lektury Ten obcy. Wypracowanie długie - na dwie strony ( na kartkę ). Książkę napisała Irena Jurgielewiczowa.
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Celem mojej pracy jest przyjaźń a dokładniej udowodnienie, że jest nam niezbędna do prowadzenia szczęśliwego życia. Ażby poprzeć moje stanowisko postaram się przywołać jak najwięcej argumentów.
Po pierwsze, uważam, ze największym szczęściem człowieka jest możliwość, żeby dawać z siebie coś dobrego innym. Każdemu sprawia radość satysfakcja, że możemy komuś sprawić przyjemność, czy też pomóc i doradzić. Wszyscy lubią czuć się potrzebni, a to zapewni nam tylko przyjaciel.
Następnym argumentem jest poczucie bezpieczeństwa, które zapewnia nam przyjaciel. Zawsze mamy pewność, że ktoś nas zrozumie i pomoże. W trudnych sytuacjach chcemy, żeby ktoś nas wysłuchał i doradził. Świadomość, że mamy kogoś bliskiego, kto nas nie opuści i nie zawiedzie dodaje nam pewności siebie. Przyjaciel podnosi nas na duchu i sprawia, że mamy większe poczucie własnej wartości, mobilizuje nas do działania i przede wszystkim wierzy w nas i dopinguje we wszystkim, co robimy.
Po trzecie, moim zdaniem człowiek jest z natury istotą społeczną i do funkcjonowania potrzebne jest mu zrozumienie i akceptacja. Przyjaciele kochają nas za to, jacy jesteśmy i akceptują zarówno nasze wady jak i zalety. Bliska osoba nas nie wyśmieje i nie będzie nas krytykować, zawsze wysłucha i zrozumie bez względu na to, co zrobiliśmy.
Na zakończenie przedstawię jeszcze jeden argument, a mianowicie pojawienie się motywu przyjaźni w literaturze. Myślę, że jako przykład z powodzeniem może nam służyć rewelacyjna książka Montgomery Lucy Moud pt.: „ Ania z zielonego wzgórza”. W tej ciekawej literaturze bardzo dużą rolę odgrywa przyjaźń tytułowej bohaterki z Dianą. Jest to znakomity przykład, że prawdziwe przyjaciółki przetrwają wszystko. Mimo trudności i przeciwności losu stały sobie się sobie bardzo bliskie. Przeżywały, jak każdy, chwile zwątpienia i rozterek, ale ich przyjaźń zatriumfowała.
Kończąc chciałabym zauważyć, że przykłady i argumenty można mnożyć, jednak sądzę, że te, które przywołałam wystarczą, ażeby poprzeć moje stanowisko. Podsumowując zauważam, że życie bez przyjaźni byłoby pozbawione sensu. Przyjaciel pomoże, doradzi, wysłucha i doda „skrzydeł”. Budzi w nas radość i chęć do życia. Wielu pisarzy w swoich książkach umieszcza wątek przyjaźni i tu można podać nieskończenie wiele przykładów. Jednak, jeśli zdobędziemy taką prawdziwą przyjaźń to zdobędziemy wszystko.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...