menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Rozprawka na tamat ,, Wolność jest istotną wartością w życiu człowieka" na podstawie syzyfowych prac
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Sądzę że wolność jest istotną wartością w życiu człowieka. Wolność to swoboda wyrażania swoich uczuć i emocji. Gdyby nie panowała wolność nasze życie byłoby ciężkie tak jak kiedyś, kiedy nasz kraj był pod zaborami przez ponad 100 lat. Swoja tezę chciałbym uargumentować.
Pierwszym argumentem potwierdzającym moją tezę jest książka Aleksandra Kamieńskiego „Kamienie na szaniec”. Akcja książki toczy się w okresie okupacji niemieckiej w czasie drugiej wojny światowej. Głowni bohaterowie książki, którymi są trzej chłopcy. Staja się oni żołnierzami podziemnej armii. Nastolatkowi niejednokrotnie podejmowali decyzje które groziły utratą życia jednak swoje zadania wykonywali z odwagą. Książka ta pokazuje jak wielkie znaczenie dla tych chłopców miała wolność.
Kolejnym argumentem przemawiającym za są słowa Papieża Jana Pawła II powiedział on kiedyś „Całym sobą płacisz za wolność, więc to wolnością nazywaj, że możesz, płacąc ciągle na nowo, siebie posiadać”. Papież przedstawił tutaj wolność jako możliwość wyboru. Jeśli ktoś narzuca nam swoje zdanie nie odpowiadamy za nie. Na tym właśnie polega wolność, że sami decydując się na cos sami za to odpowiadamy.
Poparciem mojej tezy są również bohaterowie sztuki Williama
Shakespeare'a „Romeo i Julia”.W sztuce tej kochankowie nie mogli się spotykać, gdyż pochodzili ze skłóconych rodów. Kochankowie jednak w tajemnicy wzięli ślub i chcieli opuścić Weronę. Jednak nie udało się i oboje zginęli. Dopiero po ich śmierci rodzice kochanków zdali sobie sprawę, jaki popełnili błąd,ale niestety były już zapóźno.
Podsumowując powyższe argumenty doszłam do wniosku, że nasza wolność zależy wyłącznie od nas. Ludzie zawsze walczyli o wolność i nadal będą o nią walczyć, jeśli to konieczne. Myślę,że przedstawiłam wystarczająco dużo argumentów,aby poprzeć moją tezę,że wolność jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...